Czasy się zmieniają. Każdy z nas zauważa, że nasze życie wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiejszym światem rządzi technologia. Teraz nie tylko młodzież, ale również osoby starsze są przyzwyczajone do korzystanie z nowoczesnych urządzeń. Spotkania w sieci niejednokrotnie zastąpiły nam spotkania w realnym świecie. Ma to zarówno swoje wady i zalety. Do zalet można zaliczyć to, że zdecydowanie nowoczesne technologie ułatwiają nam pracę. Niejednokrotnie nie musimy jechać na drugi koniec Polski żeby móc się z kimś spotkać. Wystarczy, że do niego zadzwonimy lub zorganizujemy telekonferencję z większą ilością osób. To właśnie nowoczesne technologie w dużej mierze pozwalają pracować zespołom rozproszonym po całej Polsce. Tego typu praktyki spotykane i praktykowane są w większości korporacji na całym świecie. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że nowoczesne technologie tylko nam pomagają i nie powinniśmy opierać wszelkich kontaktów z drugim człowiekiem właśnie na nich.






Czytając artykuł „Spotkania w sieci”, dowiedziałem się wiele interesujących informacji na temat tego, jak technologia zmienia nasz sposób komunikacji i spotykania się z innymi ludźmi. Bardzo ciekawe było dla mnie poruszenie kwestii wpływu takich spotkań na nasze relacje interpersonalne oraz sposobu, w jaki komunikujemy się z innymi. Artykuł skłonił mnie do refleksji nad tym, czy rzeczywiście technologia usprawnia czy raczej zniekształca nasze relacje z innymi. Polecam lekturę wszystkim, którzy interesują się tematyką nowych mediów i komunikacji online.
Do komentowania wymagane jest zalogowane konto.