Dobre wino na wesele

0
12
Rate this post

Wino na wesele

Na weselu nie może zabraknąć alkoholu. Wie to każdy gospodarz tej imprezy i zaopatrzenie się w odpowiednią jego ilość jest nieuniknione. Z punktu widzenia mężczyzn to wódka jest priorytetem, ale z perspektywy kobiet taka impreza bez wina nie ma racji bytu. Dlatego i o ten aspekt trzeba zadbać.

Trzeba jednak pamiętać, że wino na weselu pełni też inną, ważną rolę. Dobre wino na wesele to podstawa do obiadu oraz kolacji. Przed zakupem takiego alkoholu musimy zasięgnąć informacji, jakie będzie odpowiednie do dań, które będą serwowane na weselu. Rodzaje wina to nie tylko kolor, ale także smak oraz zapach. Mamy wina:
– słodkie
– półsłodkie
– wytrawne
– półwytrawne
Każde z nich ma inny smak i pasuje do innego rodzaju potraw.

Lekkie oraz owocowe wina idealnie będą pasować do przekąsek czy różnego rodzaju wędlin, a także kiełbasek. Czerwone wino to idealny kompan czerwonego mięsa oraz serów. Wino białe zaś musi być schłodzone mniej więcej w temperaturze 7 stopni. Podawane do ryb i drobiu oraz sałatek i warzyw bardzo dobrze spełni swoja rolę.

Jak widać dobre wino na wesele nie może być przypadkowym wyborem, a starannie dobranym alkoholem współgrającym zgodnie z menu imprezy. Niezbędne więc będzie zaopatrzenie się zarówno w wino czerwone, jak i białe.