ALIANS

0
11
Rate this post

Zespół Alians to czołowy przedstawiciel punkowego podziemia lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Powstał w roku 1990 w Pile. Założyli go Rafał Kasprzyk, Michał Thiede i Dariusz Kułak. We własnym zakresie nagrali i wydali swój pierwszy singiel pt. SAMI WOBEC SIEBIE w tym samym roku. Koncertowali też razem z grupą Fugazi. W 1991 roku wyszedł ich kolejny singiel z piosenkami SZYBKI KAWAŁEK I WAR na jednej płycie z utworami niemieckiej grupy Happy Kadaver.
W 1992 roku w wersji kasetowej wyszedł pierwszy album Aliansu MEGA YOGA. Producentem albumu byłą firma TH Records, którą powołali członkowie zespołu. Album doczekał się także wydania na płytce CD, ale jakość nagrań nie była najlepsza, chociaż ukazywała potencjał grupy. Druga płyta (1994) pt. GAVROCHE byłą znacznie lepsza, gdzie przeważały krótkie,dynamiczne utwory punkowe bardzo melodyjne, w których pobrzmiewały nuty folkowe i reggae?teksty w tych utworach były mocno lewicujące i anarchizujące krytykujące przemoc, głupotę i interesowność.
Alians dużo koncertował nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami (Szwajcaria, Francja, Czechy, Niemcy, Holandia, Anglia i Belgia)
W 1996 roku został wydany najbardziej udany, dojrzały album grupy pt. CAŁA ANARCHIA MIEŚCI SIĘ W ULICZNIKU, a w 2000 roku RÓWNE PRAWA?