BLENDERS

0
10
Rate this post

Jak sama nazwa wskazuje zespół para się swoistą mieszanką stylów muzycznych: funky, rap, soul, hard core. Czasami porównywany do Red Hot Chili Peppers.
Powstał w roku 1991 w Gdańsku założony przez Szymona Kobylińskiego i Marcela Abramowicza, a wkrótce do grupy dołączyli bracia Urbańscy (Sławomir i Tomasz) oraz Tomasz Unrata. Zaczynali, jak wiele gdańskich grup w klubie Burdel.
W takim składzie grupa dała wiele koncertów ( między innymi:Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Wojna Z Trzema Schodami, festiwal w Żarnowcu). Pierwszy album nagrali dopiero w roku 1994 już w zmienionym składzie (perkusista Tomasz Utrata wyemigrował do Anglii). Debiutancki album nie był jednorodny pod względem jakości, gdyż zawierał utwory z różnych okresów działalności. Piosenki miały polskie i angielskie teksty a nawet zapowiedź w języku kaszubskim, co w gruncie rzeczy sprawiało wrażenie chaosu. Drugi album wydany w roku 1996 był znacznie bardziej udany: utwory były lekkie, ciekawie zaaranżowane, tryskające humorem i różnorodne wokalnie.
Zespół w 1995 wystąpił na Sopot Rock Festiwal, w 1996 wygrał eliminacje do francuskiego festiwalu Printemps De Bourges a po pobycie we Francji koncertowali także w Kopenhadze.
Nagrali cztery płyty:
1. KASZEBE ? 1995
2. FANKOMAT ? 1996
3. FANKOFIL ? 1997
4. KUCILAND ? 2001.