ANNALIST

0
15
Rate this post

Zespół powstał w Warszawie w roku 1989 roku założony przez Roberta Strzednickiego, Krzysztofa Wawrzaka, Bartka Gołębnika i Artura Szolca. Na początku swojej działalności grali death metal, chociaż już wtedy widać było, że ujawniali aspiracje do dłuższych i bardziej zawiłych aranżacji. Właściwym ich debiutem był koncert, który dali pierwszego kwietnia 1992 roku a utwory, które wykonali miały już zupełnie charakter artrockowy..
Debiutancki album pt. MEMORIES ukazał się w roku 1993. W następnym roku w Polsce zagrał u boku Marillion. Drugi krążek pt. ARTEMIS został wydany w roku 1995 a cały rok następny koncertowali promując tę płytę wystąpili między innymi w warszawskim klubie Stodoła na I Festiwalu Rocka Progresywnego. Druga płyta nie zrobiła furory, gdyż nie wnosiła nic nowego (zawierała muzykę całkiem podobną do tej nagranej w pierwszym albumie). Grupa w sumie wydała cztery płyty:
1. MEMORIES (1994)
2. ARTEMIS (1995)
3. EON (1997)
4. TRIAL (2001).
Niektórzy uważali, że większej kariery Annalist nie zrobił także z powodu bardzo złego poziomu języka angielskiego wokalisty. Zespół przestał istnieć w roku 2003.