ALBION

0
13
Rate this post

Albion to mało znany zespół grający rock progresywny. Powstał w 1992 roku w Krakowie z połączenia dwóch grup: Clin?d Oil i właśnie Abion. Na początku grali tylko muzykę instrumentalną nie mogąc znaleźć odpowiedniego wokalisty. W jego skład wchodzili następujący muzycy: Jerzy Antczak, Krzysztof Malec, Tomasz Kaczmarczyk i Paweł Konieczny. Dopiero w 1993 roku dołączyła do grupy Anna Batko, wokalistka obdarzona spokojnym ciepłym głosem. W 1994 roku Albion nagrał materiał muzyczny na kasetę magnetofonową i był to album pt. SURVIVAL GAMES. Były to spokojne ? leniwe? kompozycje doskonale pasujące do głosu wokalistki.
Zespół nagrał jeszcze jedną płytę pod tytułem ALBION, która została wydana na CD i w której większość utworów była znana z pierwszej płyty. Album ALBION wyróżniał się krótkim jak na rocka progresywnego utworom i oszczędnej grze muzyków.
W kwietniu 1996 roku w warszawskim klubie Stodoła odbył się I Festiwal Rocka Progresywnego, na którym z wielkim powodzeniem wystąpił zespół Albion.