BANK

0
14
Rate this post

Zespół Bank powstał w 1980 roku w Środzie Śląskiej a w pierwszym składzie grali: Marek Biliński, Mirosław Gral, Piotr i Roman Iskrowicz,Krzysztof Krzyśków i Mirosław Bielawski. Ciekawostką jest to, że jako wokalista do zespołu brany był pod uwagę Ryszard Riedel, który na początku wyraził na to zgodę, ale w końcu do współpracy nie doszło.
Zespół jak na tamte czasy miał niezłą aparaturę nagłaśniającą i całkiem dobry warsztat.
Grali muzykę na pograniczu hard rocka i popu, w której także pobrzmiewały elementy reggae, ale były to utwory bardzo nierówne: niektóre bardzo dobre a niektóre bardzo słabe. W 1981 i w 1983 roku grupa wzięła udział w festiwali opolskim, poza tym koncertowała w Sali Kongresowej w Warszawie i w ZSRR. W tym okresie działalności nagrał dwa albumy jeden na płycie drugi na kasecie magnetofonowej. Straciwszy popularność w 1984 roku zaprzestał działalności, aby reaktywować się w roku 1999.
W kwietniu 2008 roku zespół gościł w programie telewizyjnym Wideoteka Dorosłego Człowieka, na którym pojawił się także Marek Biliński, (który nie grał z Bankiem po jego reaktywacji) i po programie muzycy podjęli decyzję o nawiązaniu ponownie współpracy.
Zespół nagrał w sumie cztery albumy studyjne:
1.JESTEM PANEM ŚWIATA ? 1982
2. CIĄGLE KTOŚ MÓWI COŚ ? 1983
3.GDZIE MIESZKA CZAS ? 2000
4. ZŁOTY PYŁ ? 2009.