ATRAKCYJNY KAZIMIERZ I CYGANIE

0
15
Rate this post

Zespół pod taka nazwą powstał w 1992 roku z inicjatywy Jacka Bryndala (grał i śpiewał wcześniej w Kobranocce) w Toruniu ( a właściwie Jacek Bryndal dołączył do założonych przez Jacka Rodziewicza i Andrzeja Gulczyńskiego Cyganów). Nowy zespół wykonywał zupełnie inną muzykę niż Dobranocka czy Nocna Zmiana Bluesa, w której przedtem występował Gulczyński. Nie była to muzyka typowo rockowa, raczej pastisz z elementami tzw. muzyki chodnikowej z dowcipnymi tekstami, które dla grupy pisał brat Bryndala Rafał. Aranżacją zajął się Grzegorz Ciechowski, a pierwsza płyta pt. PRAWDZIWA MIŁOŚĆ wydana przez firmę Małgorzaty Potockiej nagrana przy współudziale Wojciecha Karolaka i Kayah odniosła spory sukces.
Zespół wziął udział w telewizyjnym programie Republiki Bez Prądu, a następnie na festiwalu w Opolu zdobył nagrodę za piosenkę OTYŁOŚĆ.
Atrakcyjny Kazimierz wydał następną płytę pt. PRZYCHODZIŁ NOCĄ mimo podobnej konwencji nie zyskała już takiej popularności jak pierwsza.
Zespół zniknął na jakiś czas, aby w 1997 roku wydać następny album pt. DZIANINA. Z Atrakcyjnym Kazimierzem współpracowało wielu bardzo dobrych muzyków i nagrane zostały jeszcze dwa albumy (w 2002 roku składanka NAJLEPSZE I W 2004 WINOGRONO).