ALASTOR

0
14
Rate this post

W Kutnie w 1986 roku powstał zespół Alastor (imię greckiego bóstwa mszczącego się na mordercach). W skład grupy wchodzili Waldemar Osiecki, Mariusz Matuszewski, Sławomir Bryłka i Robert Stankiewicz. Alastor to prawdziwy weteran polskiej sceny thrash metalowej. Zakwalifikował się do festiwalu Metalomania w 1988 roku i wystąpił na nim jeszcze dwukrotnie. Alastor podpisał kontrakt na płytę z firmą Metal Mind Productions i album ?Syndroms Of The Cities? został wydany w wersji winylowej w roku 1989 (włoski Metalmaster) i w wersji kasetowej w 1990 roku. Album zawierał utwory w języku angielskim.
Alastor miał pecha do firmy, która nie wywiązała się z kontraktu i nagrany materiał na płytę ?Destiny? (w angielskiej i polskiej wersji językowej) nie doczekał się wydania. Od tej pory o zespole nie było słychać, chociaż dawał pojedyncze koncerty i nawet wydał minialbum ?Gerage ?92 ?Live Session?.
W 1993 roku wziął udział w konkursie na festiwalu w Jarocinie, gdzie jego utwór ?Może Ty, Może Ja? okazał się wielkim sukcesem i znalazł się na płycie ?Jarocin?93?. W nagrodę zespół nagrał materiał na następną płytę pt. ?Zło?, ale niestety firma nie dotrzymała słowa i następna płyta tego zespołu nie została wydana (ujrzała jednak światło dzienne, ale dopiero w połowie następnego roku i nie wzbudziła już zainteresowania).